CREDO

W sztuce fascynuje mnie przede wszystkim proces tworzenia się materii malarskiej. Praca nad obrazem stanowi akt najczystszej, artystycznej ekspresji, dlatego też nigdy nie planuję ostatecznego wyglądu dzieła. Nie potrafię zdefiniować większości wizji przelewanych na płótno, dopiero z czasem dzięki niejednoznacznym tytułom klaruję komunikat zachowując przy tym element tajemniczości. Rozmieszczone na płaszczyźnie barwne plamy i dynamiczne pociągnięcia pędzla stają się z czasem tajemniczymi sylwetkami i portretami. Moja twórcza praca podąża w kierunku przypadkowej plamy koloru, który następnie stanowi część niemalże figuratywnego przedstawienia.

Maciej Durski

BIO

Maciej Durski – polski artysta wizualny zajmujący się malarstwem abstrakcyjnym. W swojej sztuce bada przede wszystkim możliwości formalne dwuwymiarowego dzieła. Największy nacisk kładzie na jego kolorystykę, kompozycję oraz strukturę. Jego prace znajdują się w zbiorach warszawskiej galerii Quadrillion założonej przez Carmen Tarchę. W swoim dorobku artystycznym posiada zarówno wystawy indywidualne jak i zbiorowe. Na podejmowane przez Durskiego twórcze eksperymenty znaczący wpływ mają podróże do Włoch oraz Norwegii (np. plener w Toskanii zorganizowany przez Carmen Tarchę, 2018).

To nie za sprawą podjętej decyzji robię dziś to, co robię, a raczej w wyniku swoistej ewolucji i poszukiwań środków, za pomocą których mogę zbliżać się do przeniesienia na płaską powierzchnię obrazu tego, co czuję.

This post is also available in: angielski